Спасовски и еврокомесарот Аврамопулос потпишаа спогодба за борба против тероризмот во Западен Балкан


Заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и Еврокомесарот задолжен за миграции, Димитрис Аврамопулос го потпишаа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во интервју за МИА говори за ризиците од враќањето на македонските државјани кои војувале во странски жаришта. ...
| | веќе видена | слични

Германија планира да потпише безбедносен договор со Северна Македонија следната недела за соработка во борбата против тероризмот и организираниот криминал. ...
| | веќе видена | слични

Јас сакам да се почитува пресумпцијата на невиност на Фросина Ременски, но ние мораме на основа на тоа да носиме и соодветни одлуки во рамките на партијата, па ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во интервју за МИА, вели дека многу е важно случајот „Рекет“ да има завршница, а за пратеничката Фросина ...
| | веќе видена | слични

Сепак тој не открива податоци околу тоа колку од тие странски борци допрва треба да се вратат во Македонија, посебно по последната турска офанзива во северна ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во интервју за МИА во однос на наводната инволвираност на Фросина Ременски во случајот „Рекет“ изјави дека до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 331 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Во овој пакет на санкции ќе бидат опфатени тројца министри и две министерства кои се вклучени во оваа операција, се со цел да се направи удар врз турската ...
сите 1008 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски и еврокомесарот Аврамопулос потпишаа спогодба за борба против тероризмот во Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: