Ангеловски без новини за дуелите со Словенија и Полска


Агентот на Елиф Елмас разговараше со медиумите од Италија по двата гола на „дијамантот“ против Словенија, вели дека главен адут на Македонецот е тоа што може ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација пристигна во Полска каде в недела ќе игра против домашната селекција во квалификациите за Европското првенство во 2020 ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација вчеравечер оставари значајна победа над Словенија од 2-1 на националната арена „Тодор Проески“ со што останавме во игра за врвот во ...
| | веќе видена | слични

Сонот дека македонската фудбалска репрезентација може да се избори за место на Европското првенство во 2020 година, уште трае. По синоќешната победа против ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Мухамед Сејдини го изрази своето задоволство од остварените резултати на репрезентацијата. Воедно порача ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Како многу опасен, Германија го исфрли линданот од употреба пред 30 години и го забранија, а кај нас продолжи да се произведува бидејќи одеше за извоз. За ...
сите 203 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Вицепремирот Бујар Османи во изјава за АлсатМ вели оти смета дека забелешките на францускиот претседател Макрон во областа на судските реформи не важат за ...
сите 409 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Високиот комесар на ОН за човекови права Мишел Башле денеска ја осуди „непотребната и непропорционална употреба на сила“ од страна на полицијата и војската во ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловски без новини за дуелите со Словенија и Полска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: