Миланов: Во право е Верушевски за „бомбите“, и СМС пораките може да биле променети


Во дебатата „24 анализа“, адвокатот Еленко Миланов, меѓу другото, се осврна и на сведочењето на Зоран Верушевски во кое тој пред судот кажа дека бомбите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот лидер на СДСМ и екс претседател на државата Бранко Црвенковски не сака да го коментира сведочењето на Зоран Верушевски дека нелегално прибавените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Муртински приказни: „Портпаролот“ на сведокот кажа што неговиот советник ќе каже следниот пат и што сакал да каже претходниот пат. Заев наредил во СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Груевски снима филмови и си прави свои верзии како што е и последната на приказната за „жабата и шкорпијата“, која ја раскажа на Фејсбук, како бегалец од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот премиер Никола Груевски кој е во бегство во Унгарија на својот Фејсбук профил коментира за ,како што вели, „муртинските приказни“ за Верушевски, ...
| | веќе видена | слични

Во поопширен статус на својот личен фејсбук профил, коментирајќи ги актуелните случувања околу изјавите на Зоран Верушевски како сведок во случајот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер, Никола Груевски вечерва објави нов статус на Фејсбук во кој анализира повеќе случувања во Македонија. Статусот ви го пренесуваме во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Македонија Зоран Заев призна дека имал разговор со советник за национална безбедност во Владата, Зоран Верушевски кој при сведочењето за случајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 665 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 568 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 84 | | | веќе видена

Во понеделникот вечерта во Париз, каде беше „испорачана“ Златната топка во 2019 година за Лео Меси, го сруши секој рекорд на публиката на социјалните медиуми. ...
сите 213 | | | веќе видена

СДСМ и министерот за внатрешни Оливер Спасовски се вплеткаа во сопствената мрежа и лицемерие. Вчера министерот Спасовски изјави дека влегол во компании поради ...
сите 68 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија.„Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Миланов: Во право е Верушевски за „бомбите“, и СМС пораките може да биле променети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: