Тимоние за одлуката на Бундестагот


2 копии

Германија предложила Европската унија да ги започне преговорите за пристапување на Македонија до крајот на оваа година, објави „Ројтерс“. Давањето зелено ...
| | веќе видена | слични

Во нацрт-одлуката на министрите на ЕУ за самитот на 15 октомври се вели дека „во светло на остварените реформи, европскиот блок одлучи да ги отвори преговорите ...
| | веќе видена | слични

Германија предлага почеток на преговори за членство во ЕУ со Северна Македонија пред крајот на годината и во принцип се согласува да го почне процесот со ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Посетата на државниот секретар Мајк Помпео е потврда на значењето што САД го придаваат на нашиот успех и најава на идното сојузништво. Осумнаесет години од ...
| | веќе видена | слични

За сега, официјално, Париз се држи до добро познатата формула дека ја „поддржува европската перспектива на земјите од западниот Балкан“, став кој мора да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема напредок во заедничката позиција на Европската унија за одлуката за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија. Франција сѐ уште ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Црна Гора треба поинтензивно и пофокусирано да работат на економската соработка, за нејзината динамика и содржина за придобивка на граѓаните на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 235 | | | веќе видена

Ова е веќе избришано:"Македонска" опера и балет"Македонска" радиотелевизија"Македонски" шуми"Македонска" филхармонија"Македонски" народен театар"Македонска" ...
сите 79 | | | веќе видена

Охрид, 5. декември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 243 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимоние за одлуката на Бундестагот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: