Аналитичарите поделени за одлуката на ЕУ за земјава во октомври


Владата одбројува до датум за старт на преговорите, од Елисејсаката палата никако да излезе бел чад, молчалива и Холандија,опозицијата пак воздржана-колку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонијо Милошоски пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, на тв дебата на Телевизија 24 кон советникот на премиерот ...
| | веќе видена | слични

Антонио Милошоски, поранешен министер за надворешни работи и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во 24 анализа со Душица Мрѓа, смета дека нема ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ стартуваше со концептот Обнова на Македонија и одиме во сите општини и разговараме со граѓаните за нивните секојдневни проблеми. Целта ни е да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонио Милошоски пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на тв дебата на Телевизија 24 во врска со добивањето на датум за преговори истакна дека во пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Процесот за пристапување кон Европската унија и добивањето на датум за преговори со Брисел не треба да се приватизира од СДСМ во тоа учествувале сите, влади и ...
| | веќе видена | слични

Советникот за евроатлантска интеграција во канцеларијата на премиерот Зоран Заев, Бојан Маричиќ во вечерашното гостување во „24 анализа“ посочи дека владата ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски во вечерашното гостување во „24 Анализа“ изјави дека нема потреба со пребрзо славење, зошто земјата се уште е во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 327 | | | веќе видена

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, утринава преку Фесјбук упати апел до сите кои ќе бидат дел од погребната церемонија за неговиот татко, да ги почитуваат ...
сите 220 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 154 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аналитичарите поделени за одлуката на ЕУ за земјава во октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: