Топалов: Пендаровски не може да знае на што мислел Гоце Делчев кога зборувал за „борба за автономна Македонија“


Темпото на напредок во работата на мешовитата македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања драстично заостанува зад темпото на развојот на ...
| | веќе видена | слични

„Тие мислат дека можат и да влезат во ЕУ, и да ја задржат својата антибугарска реторика. Тоа нема да се случи“. Ова го изјави лидерот на ВМРО и министер за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Бугарија треба да ја прошири соработката со Северна Македонија во сите области. Ова го истакнал Ресен Плевнелиев, поранешен претседател на Бугарија од 2012 до ...
| | веќе видена | слични

Илијан Василев, амбасадор на Бугарија во Москва од 2000 до 2006 година, го критикува ултиматумот за поддршката за членството на Македонија во Европска унија, ...
| | веќе видена | слични

Ангел Димитров, претседателот на бугарската експертска комисија од Мешовитиот комитет за историски и образовни прашања, во своето последно телевизиско ...
| | веќе видена | слични

Бугарските историчари се жалат дека нивните македонски колеги ја кочат работата на комисијата за историски и образовни прашања. Последнивте две средби, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новата училишна година во Унгарија ќе почне на вообичаениот начин и училиштата ќе се отворат на 1 септември. Како што соопшти унгарското министерство за ...
сите 325 | | | веќе видена

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
сите 485 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 295 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 805 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за заразни болести и претставници на Министерството за здравство ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топалов: Пендаровски не може да знае на што мислел Гоце Делчев кога зборувал за „борба за автономна Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: