Заев-Бенгтсон: Поддршка од Шведска за реформските процеси во нашата држава


Кралството Шведска е голем и искрен пријател на Република Северна Македонија и пријателството продолжува да се развива низ меѓусебната соработка на двете ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелни и поранешни лидери на земјите од Западен Балкан едногласни дека Северна Македонија го заслужува почетокот на преговори со ЕУ и дека секоја друга ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Зоран Заев денеска на средба со генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш ја потврди силната заложба на Северна Македонија за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во придружба на министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со Генералниот секретар на Обединетите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими полковник Зоран Јанковиќ, шеф на Канцеларијата за врски со НАТО во Скопје. На средбата беа разменети мислења ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако ЕУ не испорача датум, тогаш кредибилитетот на ЕУ и принципот на условеност ќе бидат ставени под знак прашалник, потенцираше денеска премиерот Зоран Заев во ...
| | веќе видена | слични

Висок криминал и корупција, малку пресуди, и долгогодишна култура на неказнивост, ова е оценката на претседателот Пендаровски за состојбите во општеството. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски на денешната средба со шефот на Канцеларијата за врски со НАТО, Зоран Јанковиќ, истакна дека со полноправното членство на ...
| | веќе видена | слични

Балканот е составен дел на Европа и го менува имиџот на буре барут – во место каде што се генерираат политички кризи, изјави денеска премиерот Зоран Заев на ...
| | веќе видена | слични

Случајот „Рекет“ е круцијален тест за земјава и правниот систем и затоа не смеат да се толерираат никакви странични влијанија. Ова е пораката која ја испрати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев-Бенгтсон: Поддршка од Шведска за реформските процеси во нашата држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: