Николоски до Димитров: Зошто е сменето името ако после речиси две години немаме датум за преговори со ЕУ? (ВИДЕО)


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вечерашната дебата на ТВ 24 го запраша министерот за надворешни работи, Никола Димитров која беше целта ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи знаел за аферата рекет и уцените за еден почесен конзул на членка на ЕУ со кого сакал да стапи во контакт но бизнисменот и ...
| | веќе видена | слични

Во исказот на еден бизнисмен од источна Македонија, Никола Димитров се споменува како човекот кој меѓу првите добива информација дека во земјата се организира ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, иако повеќепати негираше, знаел за рекотот на Бојан Јовановски – „Боки 13“ и Зоран Милески „Кичеец“ со закрила ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во вестите за Канал 5 истакна дека буквално се преплавени од информации за криминал и корупција кои ги прави власта и ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во денешното интервју за вестите на Канал 5 изјави дека преговорите за формирање на ново јавно ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во денешното интервју за вестите на Канал 5 изјави дека преговорите за формирање наново јавно обвинителство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 211 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 202 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 121 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 199 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски до Димитров: Зошто е сменето името ако после речиси две години немаме датум за преговори со ЕУ? (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: