Овие 10 намирници никогаш не би смееле да ги подгревате

2 копии

Естетскиот хирург Тери Дуброу составил диета која освен што придонесува за губење килограми, ја обновува кожата, го забрзува растот на косата и дава енергија. ...
| | веќе видена | слични

Како да го пресметате вашиот биоритам? Запишете го датумот и месецот на вашето раѓање, па собирајте сè додека конечно не добиете една бројка. На пример, ако ...
| | веќе видена | слични

Според истражувањето спроведено од страна на “YouGov” за компанијата “Foreo”, 61 отсто од луѓето во Велика Британија се тушираат наутро. Тоа има и смисла, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатиот руски специјалист за кинезитерапија, проф. д-р Сергеј Бубновскиј препорачува едноставен метод за зајакнување на имунолошкиот систем – тапкање со ...
| | веќе видена | слични

За да ги почувствуваме благодетите од зелениот чај треба да пиеме по 3 филџани од него дневно, сметаат нутриционистите. Доколку пак, водите битка со ...
| | веќе видена | слични

Ако не го пробате овој трик, грипот и настинката ќе ви се одолговлечат, а ако го пробате, ќе зажалите што не сте почнале порано. Познатиот руски специјалист ...
| | веќе видена | слични

Познатиот руски специјалист Сергеј Бубновски препорачува едноставен метод за зајакнување на имуниот систем – тапкање на стапалата во ладна вода. „Секоја вечер, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 251 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 158 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овие 10 намирници никогаш не би смееле да ги подгревате

Од:
До кого (е-маил):
Порака: