Енерџи Воч: Природниот гас ги забрзува климатските промени

7 копии

Потрошувачите, зедниците на сопственици и управителите да проверат дали грејните инсталации во објектите се подготвени за грејната сезона, апелира денеска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството спроведува три мерки за енергетска ефикасност и го поттикнува користењето на обновливите извори на енергија, како градење соларни колектори, ...
| | веќе видена | слични

Најмалку тројно повисоки сметки за струја ќе добијат граѓаните, ако се инвестира во РЕК Битола, наместо да се размислува за обновливи извори на електрична ...
| | веќе видена | слични

Новиот закон за енергетика кој е во потполна согласност со новите директиви на Енергетската заедница е во функција на заштина на животната средина. Воедно овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новиот Закон за енергетика што беше донесен лани и е целосно во согласност со новите директиви за заштита на животната средина и за поттикнување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот парламент е во процес на размислување за реформи во повеќе области на процесот на одлучување на ЕУ, како на пример во делот на правото на вето, на ...
сите 706 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска, Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 178 | | | веќе видена

Економските односи помеѓу двете земји, условите за инвестирање во Северна Македонија и нивно претставување пред чешката бизнис заедница беа тема на разговор на ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонија во март ја очекува натпревар од Лигата на Нации, каде што преку Косово во полуфиналето, а потоа со победникот од дуелот Грузија – Белорусија во ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Енерџи Воч: Природниот гас ги забрзува климатските промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: