Укинат притворот на Стевчо Јакимовски

7 копии

Апелациониот совет на Судот на Босна и Херцеговина донесе конечна одлука да не го екстрадира Здравко Мамиќ во Хрватска, тврдејќи дека законските услови за тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскиот суд ги отфрли обвиненијата за трговија со дрога против поранешниот министер за внатрешни работи Саимир Тахири, но го осуди на три години условна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основниот суд во Битола донесе ослободителна пресуда за ексградоначалникот на Битола, Владимир Талески, која се однесуваше за кривично дело Несовесно работење ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ослободителна пресуда за кривичното дело несовесно работење во службата му изрече Основниот суд од Битола на екс- градоначалникот Владимир Талески, потврдија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот претседател на Салвадор, Антонио Сака е осуден на две години затвор поради давање поткуп, соопшти канцеларијата на јавниот обвинител во земјата. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основното јавно обвинителство од Скопје поднесе обвинение против порнешниот в.д. директор на Централниот регистар, Андреја Поповски, за злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против четири лица, од кои едно се товари за кривично дело – Злоупотреба на службената положба и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ФОТО: ФАКТОР Полицијата си ја врши својата работа. Денеска рано утрово двајва униформирани полицајци го посетија домот на поранешната специјална обвинителка ...
сите 400 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 179 | | | веќе видена

Србија со ништо не го загрози пријателството со Русија, но зошто…?, го прашал рускиот амбасадор, српскиот претседател Алекандар Вучиќ, изјавувајќи вечерва на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Укинат притворот на Стевчо Јакимовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: