Прав анти-ваксер не си го вакцинира ни кучето, ваистину не си го вакцинира


Една од дилемите која одамна мачи околу анти-ваксерите е: како не си го вакцинираш роденото дете, а си го вакцинираш кучето? А, кој ќе ти реши ваква дилема, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата учествувала во финансирањето на конференција во организација на Здружението„ Од нас за нас“ на која ќе се дебатира против забраната за запишување ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Здружението „Од нас за вас“ реагира на забраната за упис на невакцинирани деца во градинките и училиштата и смета дека со ова се прави најбрутална ...
| | веќе видена | слични

Здравствените установи ќе имаат свои претставници на дискусијата на која ќе бидат презентирани научни и медицински факти за употребата и ефектите на вакцините ...
| | веќе видена | слични

Незадоволство од донесените одлуки за актуелната забрана за упис на невакцинираните дечиња во градинките и првачињата во училиштата , повредата на законот за ...
| | веќе видена | слични

Здружението „Од на за нас“ организира научна конференција на која ќе докажува дека вакцините се опасни по здравјето и за тоа како што се пофалија добиле 30.000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Суспендираните полицајци во битола да се вратат на работа, да се земе предвид психолошкиот момент, побара на протест полицискиот синдикат. Поддршка добија и од ...
сите 267 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу ја сака Македонија, ама на погрешен начин, рече Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Стар ...
сите 233 | | | веќе видена

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
сите 268 | | | веќе видена

Во Општина Центар Жупа во новата 2020/2021 учебна година, за дел од ученците, пред се во подрачните училишта, ќе има настава со физичко присуство, а за дел ...
сите 144 | | | веќе видена

Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прав анти-ваксер не си го вакцинира ни кучето, ваистину не си го вакцинира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: