Нов механизам за решавање на даночните спорови во Европската унија

Вообичаени начини за елиминирање на непожелните ефекти на меѓународното двојно оданочување, покрај унилатералните мерки кои се инкорпорирани во националните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новинарите се суштински дел од темелите на секое демократско општество и тие честопати се соочуваат со одмазда само поради вршењето на својата работа, додека ...
| | веќе видена | слични

Неказнивноста на сторителите го ограничува просторот за слободни медиуми и широко споделување идеи и мислења. Случувањата во Собранието на 27 април 2017 ...
| | веќе видена | слични

Исполнетост на условите за владеење на правото во категоријата – Пристап до правдата Извор: Анализа на Стопанската комора на Македонија, согласно Листата за ...
| | веќе видена | слични

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) е незадоволно од решението на Основниот кривичен суд во Скопје, кој одлучи дека настапила застареност на делото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за правда Рената Дескоска и генералниот обвинител на Република Казахстан, Гизат Нурдаулетов, денеска во Скопје потпишаа три билатерални договори ...
| | веќе видена | слични

Во функција на подобрување на односите и соработката помеѓу Република Северна Македонија и Република Казахстан, Министерството за правда на Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 242 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Андреа Пирло и официјално стана нов тренер на Јувентус. Италијанскиот фудбалски шампион вечерва потврди дека 41-годишниот Пирло потпиша договор со важност до ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов механизам за решавање на даночните спорови во Европската унија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: