Турски стопанственици заинтересирани за инвестиции во земјоделскиот сектор


Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денеска оствари работна средба со бизнис делегација од Турција, предводена од ...
| | веќе видена | слични

Министерот без ресор задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан денес е во работна посета на Тетово каде што посети две компании, компанијата за производство ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Причина за досегашното слабо присуство на француските инвеститори во Република Македонија се малиот пазар, релативната политичка нестабилност и нереформираната ...
| | веќе видена | слични

Да се расчити со криминалот, случајот Рекет да се истера до крај, за да докажеме дека имаме правна државата каде законите важат за сите, дури и за високите ...
| | веќе видена | слични

Во преговорите за влез во Европската унија треба да бидат вклучени и луѓе од бизнисот и нивните еснафски здруженија, рече претседателот Стево Пендаровски на ...
| | веќе видена | слични

Членството во НАТО и пристапните преговори со ЕУ значајно ќе ја подбрат инвестициската клима, а владеењето на правото останува еден од клучните услови за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски се сретна со претставници на Советот на странските инвеститори при Стопанската комора на Македонија. Тој порача дека апсолутен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Назад сме од светскиот тренд на автоматизација и дигитализација. Мораме да вложиме во нови технологии, да го реструктуираме образовниот систем согласно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Турски стопанственици заинтересирани за инвестиции во земјоделскиот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: