Прв Балкански претприемачки самит во Скопје


Педесетина невработени од Куманово добија неповратни средства во висина од 5.000 или 10.000 евра за да започнат свој бизнис преку програмата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поттикнување интерес кај младите за доусовршување, доквалификација и подобрување на вештините и можностите за вработување со организирање специјални обуки е ...
| | веќе видена | слични

Заради ублажување на дисбалансот на пазарот на трудот, Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и швајцарската амбасада ѝ помагаат на Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сертификати за успешно завршена обука за угостителски вештини денеска ќе им бидат врачени на лица со попреченост што во изминатиот период успешно ја завршија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Со цел афирмација на нивните способности и ново стекнати вештини, како и нивно социјално и економско зајакнување, ќе се случи свечено доделување на сертификати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб јужен ветер.Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 11, а максималната ќе достигне од 25 до 31 степен, ...
сите 216 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 56 | | | веќе видена

 На прв поглед изгледаат ладно и недостапно, а веќе на втор може да бидете сигурни во тоа. Овие два хороскопски знаци не сакаат да се расфрлаат со зборови, па ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв Балкански претприемачки самит во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: