Чурлинов и Келн во конфликт: Утре на маса за надминување на проблемите

Несакани проблеми за македонскиот репрезентативец и еден од најголеми наши таленти Дарко Чурлинов во Келн. Уште пред јавувањето на репрезентативниот собир со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската фудбалска репрезентација забележа напредок на најновата ранг листа која денеска ја објави Светската фудбалска федерација (ФИФА). Нашиот националец ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалската федерација на Македонија ги објави цените на билетите за квалификацискиот натпревар за ЕП 2020 против Словенија кој ќе се одигра на 10. октомври. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од две места на ФИФА ранг-листата објавена денеска и сега е на 69. место. Прогресот на „црвено-жолтите“ се ...
| | веќе видена | слични

Само за 50 денари, колку што чини најевтиниот билет, симаптизерите на македонската фудбалска репрезентација ќе можат да го гледаат квалификацискиот меч со ...
| | веќе видена | слични

Макединската фудбалска репрезентација напредуваше за две позиции на најновата ФИФА ранг-листа и сега сме на 69. позиција. Победата против Летонија и ремито со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Сопругата на холандскиот амбасадор во Либан почина денеска од повредите со кои се здоби во експлозијата што се случи во пристаништето во Бејрут во вторникот, ...
сите 498 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 249 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Делегација од Кабинетот на Претседателот Стево Пендаровски, по повод 19-годишнината од загинувањето на 10 армиски резервисти кај месноста Карпалак, денеска ...
сите 66 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 99 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чурлинов и Келн во конфликт: Утре на маса за надминување на проблемите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: