Ди Канио во свој стил удри по Икарди и даде јасен заклучок: ПСЖ е природен дом за еден тип на играчи

2 копии

Италијанската фудбалска легенда, Паоло Ди Канио во свој стил удри по Мауро Икарди кој во последните мигови од преодниот рок од Интер се пресели во Пари Сен ...
| | веќе видена | слични

По долгите несогласувања со управата на Интер, Мауро Икарди се пресели во Пари Сен-Жермен каде повторно има проблеми со соиграчите, јавува весникот „Л’Екип“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мауро Икарди во Пари Сен-Жермен требаше да ја „воскресне“ својата фудбалска кариера по нарушувањето на човечките односи во Интер кои го чинеа капитенска лента ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот англиски репрезентативец Мајкл Овен, реши јавно да објасни зошто никогаш нема да има свој фудбалски наследник. Овен е татко на четири деца, од кои ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот англиски напаѓач, Мајкл Овен кој последниве денови е во центарот на вниманието откако вади извадоци од својата нова книга во последното интервју ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Цената на електричната енергија не се формира пред или постизборно, тоа е лага на ВМРО-ДПМНЕ, цената на електричната енергија, според услови и критериуми, ја ...
сите 444 | | | веќе видена

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 7 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 14 лица. Бројот на ...
сите 438 | | | веќе видена

Првата детска амбасада во светот Меѓаши апелира до Владата по повод одлуките поврзани со враќањето на работа на родителите на деца до 10 годишна возраст, ...
сите 296 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Во екот на оваа најголема криза досега, ќе обезбедиме фирмите да знаат дека навреме ќе имаат поврат на ДДВ и дека државата ќе ги исполнува сите други обврски ...
сите 192 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена

За утре во 11.00 часот закажана е пленарна седница во Собранието, а на дневен ред се законските измени со кои треба да стартува новата учебна година кои ќе се ...
сите 41 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука објави јавен повик за избор на идејно решение за лого, насловна фотографија и официјален назив на Националната платформа ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ди Канио во свој стил удри по Икарди и даде јасен заклучок: ПСЖ е природен дом за еден тип на играчи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: