САД со нови санкции кон приврзаниците на исламскиот екстремизам

3 копии

Нови санкции за борба против тероризмот на САД за широк спектар терористи и нивни приврзаници беа објавени во вторникот вечерта во пресрет на комеморациите за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според засега непотврдени информации, на танкерот се наоѓаат 11 члена од екипажот а танкерот припаѓа на Обединетите арапски емирати. Иранската гарда го ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Иранската новинска агенција ИСНА објави дека Иранската револуционерна гарда (ИРГЦ) запленила брод кој, наводно, шверцувал 250.000 литри дизел гориво во ОАЕ. ...
| | веќе видена | слични

Иранската револуционерна гарда запленила уште еден танкер во Персискиот залив заради наводно криумчарење на 250.000 литри дизел гориво во Обединетите Арапски ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави соопштија, во очи на одбележувањето на 18 годишнината од нападите на 11 септември, дека воведуваат санкции на голем број групи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тече процесот на преговори со политичките партии за состав на нова Влада, но во интерес на постапката не се откриваат детали, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Партискиот ...
сите 624 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 199 | | | веќе видена

Двајца пациенти помалку починале во последните 7 дена во однос на претходните. Седумдневниот број на починати пациенти како последица од Корона вирусот во ...
сите 644 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД со нови санкции кон приврзаниците на исламскиот екстремизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: