Арда заврши зад решетки: Две години и осум месеци затворска казна за турската ѕвезда

Поранешната ѕвезда на Атлетико Мадрид и сегашен член на Истанбул Басакшехир, Арда Туран, ќе треба да одлежи затворска казна од две години, осум месеци и 15 ...
| | веќе видена | слични

Туран е осуден и за поседување оружје без дозвола и намерно нанесување повреди. Фудбалер на Барселона кој е позајмен од турскиот Басакшехир, нема да оди во ...
| | веќе видена | слични

Арда Туран веќе извесно време беше во исчекувања на пресудата на судот во Истанбул, откако минатата година во месец октомври предизвика инцидент кој подоцна ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите турски фудбалери во последната деценија, Арда Туран е осуден на 2 години и 8 месеци затвор. Според информациите од Турција, се уште ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 625 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 279 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арда заврши зад решетки: Две години и осум месеци затворска казна за турската ѕвезда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: