Фудбалерот на Барселона за пукање со пиштол во болница доби условна казна (ВИДЕО)

Туран е осуден и за поседување оружје без дозвола и намерно нанесување повреди. Фудбалер на Барселона кој е позајмен од турскиот Басакшехир, нема да оди во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Турските обвинители денеска издадоа наредби за апсење на 222 војници што служат низ целата земја и во турскиот дел на Кипар, под сомнение дека се поддржувачи ...
| | веќе видена | слични

По 100 дена зад решетки поради обвиненијата за припадност на турска „терористичка организација“, Мустафа Јилмаз се врати кај сопругата, а му беше дозволено да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, на денешната прес-конференција, во однос на актуелнот спор со соседна Бугарија вели дека е очигледна активноста ...
сите 335 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 117 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 280 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје има хоспитализирани 4 нови пациенти поради компликации од корона ...
сите 510 | | | веќе видена

Распродавањето, раскчмувањето и националните порази на Македонија имаат име и презиме, а тоа е Зоран Заев. Граѓаните на Македонија се уште не добија одговор за ...
сите 294 | | | веќе видена

Разговорите на последната дводневна средба на Мешовитата македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања, заглавиле околу учебниците по историја ...
сите 70 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
сите 446 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалерот на Барселона за пукање со пиштол во болница доби условна казна (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: