Катица Јанева се спаси од разрешување - Нови тактизирања во Собрание


2 копии
2 копии

Советот на јавни обвинители на денес одржаната седница донесе одлука со која беше потврдено дека на шефицата на СЈО, Катица Јанева, ѝ престанува мандатот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот на јавни обвинители ќе ја продолжи седницата на која ќе се расправа за регулирање на статусот на другите јавни обвинители во Специјалното јавно ...
| | веќе видена | слични

Советот на јавни обвинители на вонредна седница едногласно ја разреши специјалната јавна обвинителка Катица Јанева која е третоосомничена за случајот „Рекет“ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катица Јанева се спаси од разрешување - Нови тактизирања во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: