Касами: Време е за предвремени избори, Заев да собере храброст да ги распише


Скандалот со Специјалното јавно обвинителство е најголем неуспех и разочарување на граѓаните на Северна Македонија и тоа ќе ја кошта земјата во понатамошните ...
| | веќе видена | слични

Лидерската средба на којашто требаше да се разговара за Законот за ЈО, односно за продолжување на функционирањето на СЈО во рамки на ЈО, доцна синоќа заврши ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повеќе од 7 часа, доцна во ноќта пропаднаа преговорите на власта и опозицијата, а со тоа и договорот за закон за јавно обинителство со кој ќе се овозможи ...
| | веќе видена | слични

Откако по маратонската средба на власта и опозицијата не се постигна договор за новиот Закон за ЈО, од преговарачкиот тим на власта посочуваат дека договор ...
| | веќе видена | слични

Преговорите за Законот за Јавно обвинителство меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски кои траеjа повеќе од седум часа, завршија без договор. Преговорите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 519 | | | веќе видена

Блискиот соработник и пријател на Амди Бајрам, Аднан Мемед преку Фејсбук ги повика граѓаните да се приклучат на погребната поворка на Амди Бајрам која ќе тргне ...
сите 199 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Пораките кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги испрати во вчерашниот говор, одржан по повод празникот 23 Октомври, треба да бидат водечка мисла ...
сите 304 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Касами: Време е за предвремени избори, Заев да собере храброст да ги распише

Од:
До кого (е-маил):
Порака: