Невил даде прогноза за тоа кога Јунајтед ќе може да ги предизвика Сити и Ливерпул за титулата во Премиер лигата


Манчестер Јунајтед по заминувањето на легендарниот сер Алекс Фергусон никако не успеава да се пронајде и да се врати на старите патеки иако промени неколку ...
| | веќе видена | слични

Новиот фудбалер на Интер, Алексис Санчез најави дека може да ја пронајде својата најдобра форма во редовите на „нероаѕурите“. Чилеанецот во претходните година ...
| | веќе видена | слични

Сколс тврди дека Манчестер јунајтед треба да се отпише за следните две години, очекува тимот добро и паметно да се однесува во следните преодни рокови за ...
| | веќе видена | слични

Медиумите од Англија пренесуваат дека Оле Гунар Солшер ги подбрал играчите по ремито со Саутемптон, им кажал дека треба да се срамат од играта која ја ...
| | веќе видена | слични

Немања Матиќ беше прозван од страна на Пол Сколс за изданието против Саутемптон, а мора да се каже дека тоа беше едно големо изненадување бидејќи за српскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер бил бесен по ремито кое неговиот тим го одигра против Саутемптон. „Ѓаволите“ имаа повеќе од играта, но на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По феноменалната ефикасност која ја демонстрираше Манчестер Јунајтед во првото коло во дерби пресметка со Челси, следеа три резултати кои повторно ја разбудија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот холандски репрезентативец и екс член на Ајакс и Челси, Марио Мелхиот го искажа својот став и образложи зошто Матијс Де Лихт го одбра Јувентус пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Чилеанецот вели дека бил среќен во Манчестер јунајтед, но, истовремено се правда дека лошите резултати зад неговото име во тој клуб се поради тоа што наводно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 223 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Германскиот голман Андреас Волф беше фантастичен во првиот период со девет интервенции од кои три од седум метри (два му одбрани на Хорват и еден на Карачиќ) и ...
сите 119 | | | веќе видена

Фудбалерот на Реал, Герет Бејл уште еднаш го напушти стадионот, без да го чека крајот на натпреварот на неговиот клуб. Во 20. коло од Ла Лига, екипата на Реал ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невил даде прогноза за тоа кога Јунајтед ќе може да ги предизвика Сити и Ливерпул за титулата во Премиер лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: