Маркес постави нов светски рекорд на Силверстоун


4 копии

Трката за големата награда на Велика Британија донесе нов спектакл во Мото ГП шампионатот, па ако пред две недели Андреа Довициозо го доби лудиот дуел со Марк ...
| | веќе видена | слични

Андреа Довициозо и Фабио Куартаро имаа тежок судир на стартот на британското гранпри во Мото ГП во „Силверстоун“ веднаш по стартот на трката, откако Куартаро ...
| | веќе видена | слични

Марк Маркез го доживеа вториот пораз во последните метри на една трка, откако во Силверстоун беше преминат од Алекс Ринс. Возачот на Сузуки го премина Шпанецот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 172 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 384 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маркес постави нов светски рекорд на Силверстоун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: