Маркес постави нов светски рекорд на Силверстоун


Трката за големата награда на Велика Британија донесе нов спектакл во Мото ГП шампионатот, па ако пред две недели Андреа Довициозо го доби лудиот дуел со Марк ...
| | веќе видена | слични

Андреа Довициозо и Фабио Куартаро имаа тежок судир на стартот на британското гранпри во Мото ГП во „Силверстоун“ веднаш по стартот на трката, откако Куартаро ...
| | веќе видена | слични

Марк Маркез го доживеа вториот пораз во последните метри на една трка, откако во Силверстоун беше преминат од Алекс Ринс. Возачот на Сузуки го премина Шпанецот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трката во Силверстон имаше фантастичен финиш откако Алекс Ринс го победи Марк Маркез во последните моменти пред целта. Мотоциклистот на Сузуки, во супер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите на земјите членки на Европската Унија на утрешното заседание ќе прават напори да дојдат до консензуално решение поврзано со почетокот на преговорите ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Сириската невладина агенција за човекови права објави дека е забележан огромен конвој на сириската армија како го напушта Манбија, уште еден курдски град над ...
сите 802 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маркес постави нов светски рекорд на Силверстоун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: