Страшна несреќа среде Скопје: ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПЕШАК


7 копии
2 копии
2 копии

Обвинителството поведе постапка против три лица за кои постои сомневање дека во соизвршителство извршиле разбојништво.„На 18 август оштетениот, 72-годишен ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 28 годишниот А.Ј. од тетовското ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица за кои постои основано сомнение дека во соизвршителство го сториле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 540 | | | веќе видена

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 602 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ организиран од Асоцијацијата на специјализанти и ...
сите 139 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

Адвокатот Панче Тошковски во емисијата Отворено на 24 телевизија изјави дека од денешен аспект повеќе од јасна е мислата на правните експерти во Република ...
сите 147 | | | веќе видена

Саудиска Арабија денеска ја повика меѓународната заедница „да преземе одговорност во осуда на сторителите“ и „јасно да се спротистави“ на оние што стојат зад ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Страшна несреќа среде Скопје: ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПЕШАК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: