Македонија и Косово не ги отстранија трговските бариери


Вчера почна функционирањето на заедничкиот граничен премин Табановце – Прешево, каде што сега границата ќе се поминува со едно чекање на заедничката испостава ...
| | веќе видена | слични

„Има нека тајна веза„ во Македонско-Српските односи. Како двете земји да се заветиле на „и во добро и во зло“ да тераат напред. Политички гледано односите се ...
| | веќе видена | слични

Владите на Република Македонија и на Република Србија денеска во Скопје потпишаа три спогодби со кои се олеснуваат трговските и царинските бариери меѓу двете ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски денеска прими делегација од Република Србија, предводена од претседателката на Владата, Ана Брнабиќ, ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Србија се блиски и пријателски земји со традиционално добри односи, земја со која немаме отворени прашања, оцени по денешната средба премиерот ...
| | веќе видена | слични

Го поздравуваме седнувањето на иста маса на косовскиот и српскиот претседател. Ние постигнавме тешки договори, знаеме колку се тие тешки. Решавањето на ова ...
| | веќе видена | слични

Лажните вести кои се објавуваат и во српските медиуми во врска со случајот „Рекет“ не влијаат на добрите односи меѓу двете земји, рекоа денеска премиерите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По еден месец одложување денеска почна новата учебна година за 270 000 средношколци и основци, меѓу кои 19 илјади се првачиња. Училишното ѕвонче заѕвони за ...
сите 353 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

Денеска во Македонија започна новата учебна година во досега најнеобични услови за следење на настава. Според планот на владата предвидено е од прво до трето ...
сите 272 | | | веќе видена

Судијката Добрила Кацарска е предложена како кандидат од Судскиот совет за нов Уставен судија. Кацарска е позната во јавноста по бројни предмети во кои суди ...
сите 132 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 234 новозаразени со коронавирус и четири смртни случаи, објави Националниот штаб за цивилна заштита.Бројот на ...
сите 448 | | | веќе видена

Видео на кое се гледа напад со беспилотно летало, врз ерменски војници, објави азербејџанското министерство за одбрана. Резервните сили на ерменската армија ...
сите 415 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија и Косово не ги отстранија трговските бариери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: