Корекција на границите на Балканот закана и за Македонија


САД одлучни да го решат косовското прашање Македонските власти и претходно предупредија дека се против промена на границите на Балканот, но нерешителноста или ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии

Секој за кого има наводи дека ја злоупотребил довербата на јавноста, мора да сноси одговорност, истакнуваат од Амбасадата на САД во Скопје за „360 степени“, ...
| | веќе видена | слични

Партиите имаат рок до 27 август да се договорат за Законот за јавно обвинителство, бидејќи точката веќе е ставена на дневен ред во законодавниот дом. Доколку ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасадата во Скопје вели дека е решавачки да се донесе закон за јавното обвинителство, пренесува порталот 360 степен. За соединетите држави е ...
| | веќе видена | слични

На кој начин ќе се бира наследникот на Катица Јанева, Советот на јавни обвинители ќе одлучува идната недела. Писменото известување за статусот на Јанева ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасада ја поддржува одлуката на Обвинителството да ги испита сите наводи за корупција и да ги гони како оправдани, засновани врз законот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истото обвинителство, со нов обвинител за организиран криминал и корупција кој може да е и професор, е одговорот на ВМРО-ДПМНЕ до владиниот тим за предлогот за ...
сите 713 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 102 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 109 | | | веќе видена

Во интервју за МТВ 2 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 206 | | | веќе видена

Македонската одбојкарска репрезентација ја забележа првата победа на Европското првенство, а воедно и прва победа на ваквите големи настани со оглед на тоа што ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корекција на границите на Балканот закана и за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: