Амбасада на САД: Мора да сноси одговорност секој што ја злоупотребил довербата


Секој за кого има наводи дека ја злоупотребил довербата на јавноста, мора да сноси одговорност, истакнуваат од Амбасадата на САД во Скопје за „360 степени“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Американската амбасада во Тирана денеска објави уште едно анимирано едукативно видео, овој пат за тоа како Националното биро за истраги, или БКХ и специјалните ...
| | веќе видена | слични

Доверливи документи протекуваат од свиркачи, кртови и институционални „духови“ Во целата работа едно е сосема јасно, дека никој не знае од каде и од кого ...
| | веќе видена | слични
20 копии
2 копии

Екс дипломатот и политички аналитичар Арсим Зеколи го поставува прашањето на неделата: Од кого бара одговорност американската амбасада за случајот Рекет. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Влегуваме во нова, целосно сива зона, од која тешко ќе се излезе, бидејќи сега проблемот не е само Специјалното јавно обвинителство, туку тој навлегува во сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасада на САД: Мора да сноси одговорност секој што ја злоупотребил довербата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: