Северна Кореја повторно лансираше две ракети кои паднаа во море


Севернокорејските власти порачаа дека шефот на американската дипломатија, Мајк Помпео е главната пречка во преговорите помеѓу Пјонгјанг и Вашингтон. Министерот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии
3 копии

Јужна Кореја соопшти дека го поништува договорот за размена на разузнавачки податоци со Јапонија, со што судирот поради историските прашања и трговијата би ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јужна Кореја одлучи да го напушти договорот за размена на воени разузнавачки информации со Јапонија, објави новинската агенција „Јонхап“, пцитирајќи го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министрите за надворешни работи на Кина, Јапонија и Јужна Кореја се сретнаа денеска во Пекинг на разговори за денуклеаризацијата на Корејскиот Полуостров. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Целта на заедничките воени вежби на Јужна Кореја и САД е напад врз Северна Кореја, тврди Корејската централна новинска агенција (КЦНА). – Добро е познат фактот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Да останеш без татковина е како да останеш без покрив на главата, вели Блаже Конески. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја споделува мислата од ...
сите 874 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 217 | | | веќе видена

Вмровските првенци го величаа Вархеи како голем пријател на Македонија, а тој непримерно за еден еврокомесар побара Скопје да се прилагоди на интересите на ...
сите 316 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Вакцината за Ковид-19 во државава се очекува да пристигне на почетокот на следната година, нема да биде задолжителна, а ќе биде бесплатна за сите граѓани. ...
сите 499 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Кореја повторно лансираше две ракети кои паднаа во море

Од:
До кого (е-маил):
Порака: