Најголемата економска сила во Европа пред рецесија


2 копии
2 копии

Состојбата на економијата може да се претстави и како полоша од реалната. Затоа, сите се плашат да го кажат лошиот збор „рецесија“. Сепак, нема смисла да ги ...
| | веќе видена | слични

Владата на Хонг Конг иницираше пакет мерки за стимулирање на економијата и социјалната помош за населението, во вкупна вредност од 19,1 милијарди хонгконгшки ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Соочена со забавувањето на глобалната економија, американско-кинеската трговска војна и неизвесноста околу брегзит, Германија во вториот квартал од годината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 240 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 335 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Признанието на премиерот Заев дека има докази поврзани со Катица Јанева која за него се однесува идиотски го запали црвеното светло кај дел од странските ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемата економска сила во Европа пред рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: