Гацов: Политичките случувања влијаат негативно на економијата и даноците

3 копии

Актуелната политичка клима влијае негативно и на плаќањето даноци и на целокупната економска состојба, оцени денеска даночниот експерт Павле Гацов, порачувајќи ...
| | веќе видена | слични

За Македонија имаат важна улога малите земјоделски стопанства поради, од една страна, доминантниот дел во вкупната структура на земјоделските производствени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во првите 6 месеци од годинава, по воведувањето на прогресивниот данок, државата собрала околу 20 милиони евра повеќе персонален данок. Но, граѓаните немаат ...
| | веќе видена | слични

85 отсто од граѓаните не се задоволни како се трошат парите собрани од даноци, покажува анкета спроведена на Невладините. Само 6 проценти сметаат дека државата ...
| | веќе видена | слични

Скандалите со корупција во земјава, злоупотребата на јавни средства од страна на функционерите ги прави граѓаните скептични дека државата правилно располага со ...
| | веќе видена | слични

Ако има општа лоша состојба, посочува, тоа се одразува врз бизнисот односно поттикнува  идеи на некои луѓе дека сепак може да се заобиколуваат законските ...
| | веќе видена | слични

Останато

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 379 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 270 | | | веќе видена

Денешниот силен дожд постети на големите поплави од пред 4 години кога Скопје беше погодено од големо невреме проследено со обилни врнежи од дожд и силен ветер ...
сите 420 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гацов: Политичките случувања влијаат негативно на економијата и даноците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: