Анкета на асоцијација Зенит: 85% незадоволни како се трошат парите од нивните даноци

Скандалите со корупција во земјава, злоупотребата на јавни средства од страна на функционерите ги прави граѓаните скептични дека државата правилно располага со ...
| | веќе видена | слични

За Македонија имаат важна улога малите земјоделски стопанства поради, од една страна, доминантниот дел во вкупната структура на земјоделските производствени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во првите 6 месеци од годинава, по воведувањето на прогресивниот данок, државата собрала околу 20 милиони евра повеќе персонален данок. Но, граѓаните немаат ...
| | веќе видена | слични

85 отсто од граѓаните не се задоволни како се трошат парите собрани од даноци, покажува анкета спроведена на Невладините. Само 6 проценти сметаат дека државата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување Талат Џафери кој неодамна беше хоспитализиран денеска заминува од Клиниката за инфективни болести. „Се чувствувам ...
сите 444 | | | веќе видена

Поранешни вработени во стручната служба и административно-техничкиот персонал на бившото СЈО реагираат на говорот на претседателот Стево Пендаровски за Илинден ...
сите 195 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 99 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Полициски службеници од ПС „Охридско езеро“ на 2 август пред полноќ во с.Радожда, Струшко забележале глисер со албански национални ознаки во кој биле две лица ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета на асоцијација Зенит: 85% незадоволни како се трошат парите од нивните даноци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: