Кои се последиците од влошувањето на односите меѓу САД и Турција


Вашингтон ја стави Анкара пред сериозна дилема за обновувањето на воената авијација, во која во моментов доминира ловецот „ф-16“. Сѐ поголемиот јаз помеѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пентагон се одлучи заради значителни технички проблеми да запре проект вреден милијарда долари, што го водел во рамки на развојот на противвоздушната одбрана. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека САД се способни да распоредат нови крстаречки ракети во Романија и Полска и дека Русија смета дека ова е закана ...
| | веќе видена | слични

Пентагон во понеделникот соопшти дека успешно тестирале конвенционални крстаречки ракети со дострел од 500 километри, што е прво такво тестирање по пшропаста ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Американската војска повеќе не е доминантна сила во Азија и кинеските ракети би можеле да ги уништат сите нејзини бази во тој дел на светот во рок од неколку ...
| | веќе видена | слични

Се смета дека продажбата би опфатила 66 авиони, 75 мотори Џенерал електрик, како и други системи. Агенцијата додаде дека продажбата им служи на американските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пекинг се спротивставува на одлуката на САД да одобри продажба на оружје на Тајван и има намера да им наметне санкции на американски компании кои го снабдуваат ...
| | веќе видена | слични

Американската војска тестираше крстосувачки проектил со среден дострел, само неколку недели откако САД се повлекоа од клучниот договор со Русија, со кој беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемувањето на цената на струјата нема да влијае врз покачувањето на останатите производи затоа што 90 проценти од индустриските и комерцијалните ...
сите 308 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач, Трајко Вељаноски ...
сите 271 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 107 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 183 | | | веќе видена

Екипите на јавните градски претпријатија од вчера и во текот на денешниот ден се на терен и интервенираат по невремето кое го зафати Скопје. Од ЈП „Паркови и ...
сите 404 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се последиците од влошувањето на односите меѓу САД и Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: