Бугарско МНР: Захариева и Димитров утре на „Љубовна турнеја“ во Струмица

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева утре доаѓа во еднодневна посета на Струмица, соопшти бугарското МНР. Захариева ...
| | веќе видена | слични

Со средства од соседна Бугарија во висина од 138 илјади евра реконструирана е зграда од струмичкт касарна која ќе биде повеќенаменски социјален центар каде ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Работни групи за изработка на предлог-проекти од општина Крива Паланка и Лесковац одржаа средба во општина Крива Паланкa на која се работеше на идеи и концепти ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Фестивалот „One Love Tour", на кој заднички настапуваат македонски и бугарски музички ѕвезди, се одржува трета година по ред. На настанот што е поддржан од ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева денеска ќе престојува во еднодневна посета на Струмица. Захариева заедно со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 168 | | | веќе видена

Посочи дека во 17 часот имале дојава за пожарот од жители на селото и дека три возила со осум пожарникари се на терен. – Пожарот е под контрола и не може да се ...
сите 271 | | | веќе видена

Поголемиот број од луѓето имаат некои мали навики или начини на однеување за кои мислат дека се нормални, но научниците велат дека овие шест навики се симптоми ...
сите 222 | | | веќе видена

За време на викендов атмосферата постепено ќе се дестабилизира па така во попладневните часови и тоа во сабота само во планинските предели од државава и тоа на ...
сите 230 | | | веќе видена

Винсент Компани летово се врати во Андерлехт и тоа во необична улога како играч-тренер, сепак по само четири кола од новата сезона ќе бидат направени одредени ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарско МНР: Захариева и Димитров утре на „Љубовна турнеја“ во Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: