АНГЕЛОВСКИ: Операција “Поделба“ со кодно име “Курто и Мурто во Македонија“ за спас на СДСМ


Страшо АНГЕЛОВСКИ Денес, повеќе од кога било во изминативе триесеттина години, пропагандната машинерија на СДСМ, со веќе и за децата препознатливите удбашки ...
| | веќе видена | слични

Не знам од каде му на „Шпигел“ наслов дека „уништен е митот за хероината Катица Јанева“? Какви тоа информации добиваат ова странциве од нашава вуко……? Ние сме ...
| | веќе видена | слични

Насловот на текстот е синоним за зло, црнила, вампирство, а е антоним за Изгреј зора на слободата – химната на ВМРО која патем кажано, доста време после 1944 ...
| | веќе видена | слични

Сериозно мислев дека запрепастувачките информации за најновата македонска државна контроверза ќе предизвикаат контраефект, некаков вид на протест, или барем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНГЕЛОВСКИ: Операција “Поделба“ со кодно име “Курто и Мурто во Македонија“ за спас на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: