Новата НБА сезона ќе почне на 22-ри октомври

2 копии

Фондацијата на втората кошаркаска франшиза во Лос Анџелес, тимот на Клиперс, заедно со нивната нова ѕвезда Кавај Ленард, ќе донираат еден милион училишни ранци ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Демаркус Казнс ја заврши сезоната иако таа уште не е започната поради повредата на вкрстените лигаменти на коленото , па управата на ЛА Лејкерс работи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичен совет од тројца судии ѝ ја одбил жалбата на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, за определениот 30-дневен притвор, потврдија од скопскиот ...
сите 663 | | | веќе видена

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 168 | | | веќе видена

Посочи дека во 17 часот имале дојава за пожарот од жители на селото и дека три возила со осум пожарникари се на терен. – Пожарот е под контрола и не може да се ...
сите 272 | | | веќе видена

Поголемиот број од луѓето имаат некои мали навики или начини на однеување за кои мислат дека се нормални, но научниците велат дека овие шест навики се симптоми ...
сите 222 | | | веќе видена

За време на викендов атмосферата постепено ќе се дестабилизира па така во попладневните часови и тоа во сабота само во планинските предели од државава и тоа на ...
сите 230 | | | веќе видена

Винсент Компани летово се врати во Андерлехт и тоа во необична улога како играч-тренер, сепак по само четири кола од новата сезона ќе бидат направени одредени ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата НБА сезона ќе почне на 22-ри октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: