Препораки на Дирекцијата за заштита и спасување за најавениот топлотен бран


Да не се фрлаат цигари и догорчиња, стаклен отпад и стаклени шишиња, да не се пали оган и скара на отворен простор и шума, да не се дозволува децата да си ...
| | веќе видена | слични

Уште денес земјава ќе биде со портокалово ниво на опасност од високите темератури и воокото УВ зрачење. Управата за хидрометеоролошки работи најавува за денес ...
| | веќе видена | слични

Пожарот на Пониква пред два дена пеплоса 150 хектари борова шума. Штетата допрва ќе утврдува. Но овој пожар повторно го вклучи алармот и ги загрижи надлежните ...
| | веќе видена | слични

Големиот шумски пожар којшто се случи на планината Пониква ги алармираше институциите, но и ги загрижи да не се повторат пожарите од февруари и март, кога ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство воведе делумна забрана за движење во шумите во националните паркови Јасен, Маврово и Галичица, која ...
| | веќе видена | слични

Забраната, како што е наведено, е по барање на ЈПУЗПП „Јасен" – Скопје, ЈУ Национален парк „Маврово" и ЈУ Национален парк „Галичица" и започна да важи од ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство по барање на ЈПУЗПП “Јасен” – Скопје, ЈУ Национален парк “Маврово” и ЈУ Национален парк “Галичица”, ...
| | веќе видена | слични

Поради зголемениот ризик за локални пожари ЈП „Паркови и зеленило“ - Скопје упатува апел до сите граѓани при посета на излетничките места и шумите да бидат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство по барање на Ј.П. „Национални шуми“ воведе делумна забрана за движење во шумите со кои стопанисува ...
| | веќе видена | слични

Неподносливите температури кои го надминуваат четириесетиот целзиусов степен и високиот ув индекс, го зголеми бројот на граѓани кои колабираат, докторите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 216 | | | веќе видена

Србија воведува нова мерка за да се спречи ширењето на Ковид -19. Сите кои се враќаат во државата мора да се пријават во здравствениот систем. Ова ќе важи ...
сите 292 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 74 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 188 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Препораки на Дирекцијата за заштита и спасување за најавениот топлотен бран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: