Компликуван и долг патот до групите од Лига Европа


2 копии

Доминик Штолц доминираше на „Жози Бартел“ вечерва и со хет-трик му донесе убава предност на Дуделанж од 3:1 по првиот меч од квалификацискито полуфинале за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иван Тричковски ја продолжи гол серијата во квалификациите во Лигата на Европа. Тој попладнево на дуелот против Гент на Кипар, го спаси својот тим АЕК Ларнака ...
| | веќе видена | слични

Ова е резултат кој што повеќе му одговара на белгискиот претставник кој и со 0:0 би можел да се најде во плејофот, но шансите натаму постојат за АЕК Ларнака. ...
| | веќе видена | слични

Иван Тричковски го постигна и петтиот гол за АЕК Ларнака во квалификациите за Европа Лигата, а вечерва погоди мајсторски со глава во англиски стил и го спаси ...
| | веќе видена | слични

Иван Тричковски продолжува да ги тресе мрежите во најмасовното европско натпреварување, вечерва мајсторски со глава донесе реми за АЕК Ларнака против Гент. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 310 | | | веќе видена

Општинскиот Оперативен штаб на Дебар, денеска достави барање до Главниот кризен штаб за справување со пандемијата од Ковид-19, во градот да се испратат еден ...
сите 725 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 129 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 308 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Веќе нема да има ограничувања за угостителските објекти. На 76- та седница, Владата донесе одлука со која се укина одредбата од протоколот за работа на ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компликуван и долг патот до групите од Лига Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: