Историјата и натаму пречка за македонската иднина во ЕУ

Рок до октомври за постигнување договор за Гоце Делчев на заедничките комисии за историски и образовни прашања испорача официјална Софија , а од Атина, пак, се ...
| | веќе видена | слични

Кај македонскиот народ, во неговата потсвест, опстојува некоја необјаснива, невидлива сила што во најтешките времиња го прави жилав и издржлив Според ...
| | веќе видена | слични

Првиот македонски весник „Нова Македонија“ повторно беше тема на дискусија во Бугарија. Овој пат станува збор за гостувањето на бугарскиот историчар Светлозар ...
| | веќе видена | слични

Има еден типично македонски проблем кој непланирано придонесува кон нашата пропаст – а тоа е упорното одбивање на имотните или познатите Македонци да сторат ...
| | веќе видена | слични

Ќорсокакот во кој западнаа македонските колеги од македонско-бугарската комисија за историски прашања околу идентитетот на Гоце Делчев, се должи на крајната ...
| | веќе видена | слични

За политичката методологија и догматизирањето на „историската вистина“ - или како македонскиот дел од комисијата за историски прашања западна во ќорсокак со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Историјата и натаму пречка за македонската иднина во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: