Не се очекува поголем раст на цената на нафтата

4 копии

2019 година почна тешко за глобалната автомобилска индустрија по ланскиот пад во производството и продажбата на автомобили, најголем во изминатите девет ...
| | веќе видена | слични

Што се случува со глобалната трговија? Ова е прашање кое министрите за финансии на Г-7 и централните банкари можеа да си го постават кога се сретнаа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ...
сите 317 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Согласно здравствените протоколи за заштита од ширење на Ковид-19, вчера во Собранието на Република Македонија, во салата со Голема купола се одржа ...
сите 230 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 104 | | | веќе видена

Силно невреме го зафати Скопје попладнево. Град со големина на орев паѓа во неколку населби и делови од градот. Во други, невремето е со послаб интензитет.УХМР ...
сите 399 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не се очекува поголем раст на цената на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: