Скенирани близу три милиони фискални сметки од кои треба да се врати ДДВ од над 25 милиони денари


Од 1 јули, кога започна реализацијата на мерката поврат на 15 % од пресметаниот ДДВ, апликацијата МојДДВ преку google play store i Apple store ја презеле над ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, ги повика граѓаните да скенираат фискални сметки и да ја користат апликацијата „Мој ДДВ“ бидејќи, како што рече, со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мерката поврат на 15 отсто од ДДВ има големо значење не само за граѓаните, туку и за целокупната економија. За граѓаните е важно зашто на крајот на годината ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши, се приклучи на „МојДДВ“ караванот по повод мерката за враќање на 15% од пресметаниот ДДВ и скенираше фискална сметка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Стопанската комора на Македонија се одржа работна средба со претставници на Управата за јавни приходи на која беа презентирани новите законски решенија од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во трговскиот центар „Веро Џамбо“ во Скопје денеска се отвори штанд на проектот „Мој ДДВ“, преку кој на граѓаните им се враќа 15 отсто од пресметаниот ДДВ, на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во маркетот „Жито Ване“ во населбата Тунел во Велес денеска пристигна промотивниот карван „МОЈ ДДВ“, преку кој граѓаните на информативниот пулт беа информирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судечкиот совет за барањето за иземање на Јанева цени дека не може да претставува пречка за процесот, поради самостојноста на СЈО утврдено со посебен закон, ...
сите 853 | | | веќе видена

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод кој пустоши низ Македонија. Институциите се целосно притиснати и ставени во служба на криминалот на Заев и ...
сите 420 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 147 | | | веќе видена

Случајот „Рекет" ја разоткри најголемата криминална мрежа во Македонија, каде што се вмешани врвот на Владата, пратеници, министри, обвинители, исто така и ...
сите 367 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 128 | | | веќе видена

Шумски пожар на Гран Канарија доведе до евакуација на илјадници луѓе. Околу 8000 луѓе се евакуирани од Гран Канарија на Канарските острови во Шпанија, a ...
сите 403 | | | веќе видена

Досега има само еден пријавен случај со отстрелана дива свиња откако пред две недели Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство донесе решение ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скенирани близу три милиони фискални сметки од кои треба да се врати ДДВ од над 25 милиони денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: