Нуредини, Милевски, Димковски, Дураку, Исмаили ги преземаат ресорите

Садула Дураку е поставен за вицепремиер бидејќи со неговото искуство многу ќе придонесе во подобрување на односите меѓу заедниците. На овој начин од Владата ...
| | веќе видена | слични

Лавина реакции на социјалните мрежи по одлуката на Владата, министерот Садула Дураку да биде назначен за вицепремиер. „Малку му е вицепремиер, нека го назначат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Откако се повлече од министерството за животна средина и просторно планирање, Садула Дураку во текот на вчерашниот ден беше поставен како вицепремиер на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Командант Вентили заслужено доби вицепремиерска фотеља. Неписмен бил, ваков бил, онаков бил. Не знам каков бил, ама никој друг не ги исполнува условите за таа ...
| | веќе видена | слични

Шарените револуционери повторно се разочарани од премиерот Зоран Заев и гласно го искажуваат својот револт.Така, поранешниот прв човек на соросовата фондација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Многу е веројатно дека американскиот Конгрес ќе му забрани на претседателот Доналд Трамп да се кандидира за втор мандат, јавија американски медиуми откако ...
сите 752 | | | веќе видена

Десетици изјави на македонските политичари поврзани со проблемот со Бугарија наведуваат на тоа дека подобар исход во разговорите официјално Скопје очекува по ...
сите 506 | | | веќе видена

„Пред нас е предлог на законот за попис на населението, домаќинствата и становите во Република Македонија 2021 година, а според ДЗС пописот е најобемна ...
сите 194 | | | веќе видена

Зградата на конгресот во Вашингтон е безбедна потврдуваат полициски извори од Вашингтон. Демонстраните кои беа внатре ја напуштија зградата и полицијата и ФБИ ...
сите 104 | | | веќе видена

Нервозата на власта на Заев е очигледна. Вчера со полиција, насилно и брутално се растеруваа учесници на Вевчанскиот карневал, традиција долга илјадници ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нуредини, Милевски, Димковски, Дураку, Исмаили ги преземаат ресорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: