Ако имате ваков мобилен телефон нема да можете да користите Фејсбук

Компанијата Фејсбук потврди дека нивната апликација нема да ја прединсталира на новите апарати на Хуавеј. Кинеската компанија Хуавеј е под американски санкции, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Основачот на „Хуавеи“ соопшти дека приходите на тој телекомуникациски гигант ќе бидат 30 милијарди долари пониски од планираните во наредните две години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Помина еден месец од почетокот на „случајот Хуавеј“, односно откако американската администрација повлече прв очигледен офанзивен потег, во веќе актуелната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 164 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 339 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако имате ваков мобилен телефон нема да можете да користите Фејсбук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: