ПОСЛЕ РЕШЕНИЕТО ЗА САМОИЛ Владата се надева дека и за ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ЌЕ СЕ НАЈДЕ ПРИЈАТЕЛСКО РЕШЕНИЕ


2 копии

По најавите на бугарската министерка Екатерина Захариева дека Бугарија може да се повлече од работата на заедничката комисија доколку не се утврди дека Гоце ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе биде историска грешка ако преговорите за присоединување на Северна Македонија и Албанија кон Европската Унија не почнат сега, но добро е што во моментот ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева денеска истакна дека можно е до октомври да биде донесена одлуката за почеток на преговорите ...
| | веќе видена | слични

– Дали може да го добијат двете држави, не можам да бидам сигурна. Добрата вест е што не се разделуваат двете земји, како што сакаа некои земји од Европската ...
| | веќе видена | слични

Фото: БЛИЦОдлуката за почеток на преговорите за Северна Македонија и Албанија можно е да биде донесена до октомври – верува шефицата на бугарската дипломатија, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Иако од Бугарија пристигнаа заканувачки пораки дека ако не се прогласи Гоце Делчев за Бугарин ќе го попречат евроинтегративниот пат на Македонија, нашата Влада ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонската телеметриска сеизмолошка мрежа денескa регистрира два земјотреса чиишто епицентри се наоѓаат на 220 километри јужно од Скопје во соседна Грција и ...
сите 167 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 156 | | | веќе видена

Светската виолинистка Ванеса Меј, која го отвори Охридско лето, упати видео порака за хуманост и против насилство врз животните. – Навистина ме растажува кога ...
сите 108 | | | веќе видена

Вкусни домашни кроасани од лиснато тесто. 750 гр лиснато тесто 100 гр вишни малку цимет 2 кесички ванилин шеќер 1 пудинг од ванила 4 лажички густин 1 лажица ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОСЛЕ РЕШЕНИЕТО ЗА САМОИЛ Владата се надева дека и за ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ЌЕ СЕ НАЈДЕ ПРИЈАТЕЛСКО РЕШЕНИЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: