По Бугатито, Роналдо се пофали со нов автомобилски „ѕвер“


Зинедин Зидан пред неколку месеци се врати на чело на Реал Мадрид и веќе почнувајќи од следната сезона ќе има задача да го врати клубот на победнички патеки, ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо синоќа беше дел од еден хуманитарен меч на кој учествуваа повеќе познати фудбалери, но и некои од возачите во Формула 1. Првата ѕвезда на ...
| | веќе видена | слични

Во Торино синоќа беше одигран хуманитарен натпревар во кој учествуваа голем број на познати фудбалери, но и возачи на Формула 1. Хуманитарниот натпревар ...
| | веќе видена | слични

Сезоната во италијанската Серија А беше завршена на драматичен начин со борбата за Лигата на шампионите и опстанокот. Прашањето за шампионот на Италија беше од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 132 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 87 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 149 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Жена која беше една од повредените во експлозијата на плинска боца што се случи пред три дена во кумановското село Романовце, потврди директорот на Клиниката, ...
сите 214 | | | веќе видена

Струмичани му одадоа почит на трагично загинатиот претседател Борис Трајковски. Пред споменикот Македонија подигнат во негова чест, голем број граѓани, негови ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По Бугатито, Роналдо се пофали со нов автомобилски „ѕвер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: