Метла или заметување за мачкање очи


Единицата за брзи артивистички акции опомена стотина несовесно паркирани возачи во Скопје, ставајќи налепници на кои пишува „ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! / паркирањето на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

View this post on Instagram Инфо табли- „Ова не е место за фрлање пикавци и ѓубре од вашите автомобили“ Единицата за брзи артивистички интервенции поттикната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Пендаровски го потпиша указот за законот за априлскиот попис, но клинчот меѓу власта и опозицијата за веродостојноста на оваа операција не ...
сите 489 | | | веќе видена

Во завршницата од Мундијалот станува јасно дека рекордот на Кирил Лазаров со 92 гола на Мундијалот во 2009 година нема да биде загрозен. Најдобар стрелец на ...
сите 382 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 25 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 274 лица сомнителни и ...
сите 623 | | | веќе видена

И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
сите 299 | | | веќе видена

Покрај отворените писма на дел од институтите уште триесетина забелешки стигнале до МОН за новиот концепт за основно образование. Според министерката Мила ...
сите 282 | | | веќе видена

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име Република Северна Македонија и дека придавката „македонски“ ќе се ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Метла или заметување за мачкање очи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: