(ВИДЕО) ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Над 100 000 навивачи ја славеа титулата на Ајакс


Навивачите на Ајакс ја упропастија сликата за одличната сезона со еден непромислен потег. Имено, тие се главните иницијатори за големиот инцидент кој се случи ...
| | веќе видена | слични

Навивачите на Ајакс и на Феенорд се познати по големиот меѓусебен ривалитет, кој стасува често до степен на максимална омраза, а и денеска не им беше гајле за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мечот на У-19 тимовите на лутите холандски ривал Ајакс и Феенорд беше прекинат, откако хулиганите на Ајакс влегоа во физички напад на родителите и пријателите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Ајакс зад себе имаат фантастична сезона која малку недостасуваше да биде уште повеќе успешна. Ајакс освои двојна круна во Холандија, а во Лигата ...
| | веќе видена | слични

Ајакс оваа сезона постигна дури 175 голови во сите натпреварувања. Тимот на Ајакс зад себе има сезона за паметење која малку недостуваше да биде уште подобра. ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот гигант Ајакс во текот на летото ќе остане без половина тим. Фантастичните настапи на овој тим во Лигата на шампионите придонесоа за огромен интерес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 223 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Германскиот голман Андреас Волф беше фантастичен во првиот период со девет интервенции од кои три од седум метри (два му одбрани на Хорват и еден на Карачиќ) и ...
сите 119 | | | веќе видена

Фудбалерот на Реал, Герет Бејл уште еднаш го напушти стадионот, без да го чека крајот на натпреварот на неговиот клуб. Во 20. коло од Ла Лига, екипата на Реал ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Над 100 000 навивачи ја славеа титулата на Ајакс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: