Алегри: Јувентус е голем клуб, ќе има и голем тренер

2 копии

Во последно време многу се пишува за наследникот на Масимилијано Алегри во Јувентус, повеќе тренерски имиња се поврзуваа со клупата на Јувентус. Пеп Гвардиола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако Пеп Гвардиола пред неколку дена истакна дека нема шанси да си замине од Манчестер Сити за да се пресели во Јувентус, тоа не ги спречи италијанските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Маурицио Сари е среќен во Челзи и не планира да замине од Лондон. Тренерот на „сините“ изјави дека има двогодишен договор со Челзи и дека не контактирал со ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Челси, Маурицио Сари се соочи со многу тешко прашање на прес-конференцијата во пресрет на финалето од Лига Европа против Арсенал. Новинарите не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари изјави дека се чувствува среќен во Премиер лигата, но сака по финалето на Лига Европа да дознае дали во клубот се задоволни ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на финалето од Лига Европа помеѓу Челзи и Арсенал, тренерот на лондонските „сини“, Маурицио Сари, е поврзуван со неколку италијански тимови бидејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 337 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 318 | | | веќе видена

Законот за јавно обвинителство повторно ќе се стави на маса пред правните тимови од власта и опозицијата. По последната порака од еврокомесарот Вархеји дека ...
сите 375 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1. Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2. Генералниот ...
сите 235 | | | веќе видена

Раководните структури на Барселона за првпат после 17 години отпушија еден тренер кој го водеше првиот тим, а одлуката беше доста неочекувана ако се знае дека ...
сите 150 | | | веќе видена

Техничкиот министер Наќе Чулев на својот фејсбук профил и се обрати на неговата заменичка Славјанка Петровска велејќи дека е дојдено времето кога ќе се направи ...
сите 52 | | | веќе видена

Помалку изненадувачки, на крајот од вчерашниот натпревар со Украина, за најдобар играч на натпреварот беше прогласен Филип Талески. Сите очекуваа дека изборот ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алегри: Јувентус е голем клуб, ќе има и голем тренер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: