Погба побарал плата од 28 милиони евра на Реал Мадрид


Серхио Рамос сака да го напушти Реал Мадрид во летниот преоден рок, а дека е тоа вистина говори фактот што кралскиот клуб се обидува да најде негова замена. ...
| | веќе видена | слични

Денеска се полнат точно пет години од незаборавното финале во Лисабон во кое Реал Мадрид со неверојатен пресврт стигна до толку чеканата и посакувана „Ла ...
| | веќе видена | слични

По речиси една и пол деценија помината во дресот на Реал Мадрид, Серхио Рамос размислува да си замине од најтрофејниот шпански клуб, пренесуваат тамошните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Долгогодишниот капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос не е сигурен за својата иднина на „Сантиаго Бернабеу“ и сериозно размислува да ја промени средината ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Натпреварот од второто коло на Европското првенство го одиграа екипите на Шпанија и Австрија, а победа запишаа Шпанците со 30:26. Шпанија беше апсолутен ...
сите 392 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел кажа дека Северна Македонија и Албанија припаѓаат во иста група кога е во прашање почетокот на пристапни преговори со ЕУ и ...
сите 286 | | | веќе видена

Васе Панчовски, кој денеска на Водици го фати светиот крст во Делчево, заедно со неговата група одлучија освоениот телевизор да го подарат на семејство од ...
сите 320 | | | веќе видена

Нашата хероина од филмот „Медена земја“ - Атиџе Муратова, која досега живееше во селото Бекирлија каде што е снимен и документарниот филм, сега ќе живее во ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 174 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Норвешка оствари уште една победа на Европското ракометно првенство, а триумфот над Шведска (23:20) значи и приближување до пласманот во полуфиналето на ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погба побарал плата од 28 милиони евра на Реал Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: